Як працює Система Prozorro


Система державних закупівель «Прозоро» була розроблена завдяки ініціативності комерційних, державних організацій, підприємців, а також органів державної влади. Її створили для забезпечення прозорості проведення тендерів.

 Основний принцип роботи – створення прозорої системи проведення тендерів, де держава не може впливати на перебіг торгів. За рахунок цього виключається можливість корупції та шахрайства.

Використовувати систему «Прозоро» можуть лише ті організації та підприємства, які працюють згідно із законодавством держави. Перш ніж взяти участь у тендерах на вебпорталі, необхідно вибрати та зареєструватися на будь-якому електронному майданчику-партнері. Українська біржа https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes/  є універсальною та має позитивну репутацію. Прийняти рішення можна, вивчивши відгуки про цей майданчик.

                                                      Особливості системи «Прозоро»

Після реєстрації в системі «Прозоро» організація, установа або підприємство обов'язково поповнює базу, після чого автоматично здійснюється обмін документацією та інформацією. Вебпортал дає гарантію прозорості процесу. Кожен учасник може відстежувати всі процеси та етапи будь-якого тендеру. Доступність каналів – один із найважливіших плюсів ресурсу.

Усі майданчики, через які відбувається реєстрація учасника, працюють за встановленими єдиними тарифами. Може відрізнятися кількість додаткових послуг, які вони надають. Перш ніж брати участь у тендері, новий учасник повинен вивчити та провести моніторинг можливостей, щоб підібрати найбільш вдалий варіант співпраці. Торги здійснюються через сайт у режимі онлайн, де державні замовники публікують заявки на закупівлю.

 

Вони описують такі дані:

-       загальні умови співпраці;

-       цінову політику;

-       назву закупівлі.

На сайті діє інформаційне розсилання, яке сповіщає про початок торгів. Якщо пропозиція від замовника цікава учаснику, потрібно буде здійснити вхід у особистий профіль та подати заявку. Після закінчення аукціону розкриваються всі ціни, і той користувач, який запропонував мінімальну ціну, перемагає. Проте всі учасники протягом будь-якого етапу залишаються повністю анонімними.

Завдяки вебпорталу «Прозоро» торги здійснюються за всіма правилами. Усіх учасників захищено від корупційних схем та шахрайства. Так, у кожного є шанс перемогти у зворотному аукціоні.

 

Коли можуть відхилити пропозицію

Не виключені й ситуації, у яких пропозиція учасника замовнику може бути відхилена. Скасувати її може як замовник, так і автоматизована система. Пропозицію відхиляють у трьох ситуаціях.

  1. Якщо вона не відповідає кваліфікаційним параметрам.
  2. Коли заявка не зможе повністю забезпечити пропозицію замовника.
  3. Якщо учасник, що переміг, відмовляється підписати офіційні папери із замовником.

 

В останній ситуації пропозиція відхиляється самим замовником, оскільки це суперечить пунктам Закону України «Про публічні закупівлі».