Квадрицепс чотириглавий м'яз


До м'язів передньої поверхні стегна слід віднести чотириголового м'яза (квадрицепс), яка, у свою чергу, складається з чотирьох головок: прямого м'яза стегна, внутрішньої, зовнішньої і середньої широких м'язів. Чотириглавий м'яз стегна (від латинського musculus guadriceps femoris) - найпотужніша і найсильніша м'яз. Вона розташована на передній поверхні стегна і займає її повністю.

 - Прямий м'яз стегна (від латинського musculus rectus femoris) - це так звана двупёрістая м'яз. Вона найдовша з усіх головок квадрицепса. Розташована на поверхні стегна. Прямий м'яз починається сухожиллям клубової кістки, а при направленні вниз, вона розширюється і доходить навіть до середини стегна, потім, поетапно звужуючись, йде в потужне сухожилля. Воно зростається з надколенной чашечкою, і досягає великогомілкової кістки, там і закінчується.
 - Внутрішня широкий м'яз (від латинського musculus vastus medialis) відрізняється тим, що вона плоска і широка. Розташована на поверхні стегна, яка називається переднемедиальной. Її покриває косопортняжная м'яз. М'язові пучки спрямовані вперед і косо вниз. Вже в нижньому відділі стегна внутрішня широкий м'яз йде в сухожильну, яка і приєднується до сухожилля прямого м'яза.
 - Надвірні широкі м'яз (від латинського musculus vastus lateralis) - це товста, широка і плоска м'яз, яка розташована поверхні стегна з назвою «передненаружная». Надвірні широкі м'яз бере свій початок від вертлюга стегнової кісточки. А пучки, які спрямовані косо вперед та вниз, покривають ту частину поверхні стегнової кістки, яка називається переднелатеральная. Вже в нижньому відділі йдуть в сухожилля.
 - Середня широкий м'яз (від латинського musculus vastus intermedius) - найслабкіша з чотирьох головок квадрицепса. Порівняно тонка, плоска і широка м'яз. Розташована на передній поверхні стегнової кісточки. Середня широка м'яз починається від лінії під назвою «межвертельного». Її пучки йдуть у напрямку до низу і йдуть до плоского сухожилля.

До функцій чотириголового м'яза стегна відноситься розгинання зігнутої ноги. Квадрицепс також приймає величезна участь в присідання, стрибках і ходьбі. Саме цей м'яз є повною протилежністю біцепсу стегна.
В наступній статті - м'язи ніг. Детальний опис та способи накачування та пояс для бодібілдингу. Що це і навіщо він потрібен? ДА, корпоративні тренінги, для культуристів безкоштовно, як і семінари тренінги в Києві, Львові.

Біцепс стегна:
До м'язів задньої поверхні стегна і відноситься біцепс, а точніше двухглавая м'яз стегна (від латинського musculus biceps femoris). Вона розташовується на задній поверхні стегна, а саме - по латеральному краю. У цій м'язі розрізняють два види головок - коротку і довгу. Коротка головка (від латинського caput breve) починається від самої латеральної губи і йде на протязі всієї нижньої половини стегна. А довга голівка (від латинського caput longum) бере свій почало від сідничного горбка допомогою невеликого плоского сухожилля. При з'єднанні головки створюють дуже сильне черевце, спрямоване вниз і перехідне в довге сухожилля.

Біцепс стегна функціонує так, що він згинає гомілку в колінному суглобі, тобто розгинає стегно. При укріпленої гомілки відбувається розгинання тіла спільно великого сідничного м'язом. При згинанні коліна, м'язи сприяють обертанню гомілки, скорочуються то на одній, то на іншій стороні. Двухглавая м'яз стегна також може обертати гомілка зовні.
Також читайте - нарощуємо мускулатуру та як поліпшити силові показники у вправі жим лежачи?

М'язи гомілки:

До м'язів гомілки відноситься триголовий м'яз (від латинського musculus triceps surae), що складається з литкового (або поверхневої) і камбаловидной (або глибокою).

 - Литковий м'яз (від латинського musculus gastrocnemius) бере свій початок від стегнової кісточки ззаду, а продовжується в ахіллове сухожилля.

У функції литкового м'яза необхідно, в першу чергу, включити рух самої стопи і стабілізацію тулуба при ходьбі або бігу.

Якщо м'яз перенапружена, то можуть виникнути судоми.


 - Камбаловидная м'яз (від латинського musculus soleus) дуже товста. Вона знаходиться під литкового м'язом і займає дуже великий протяг на кісточках гомілки. Камбаловидная м'яз зливається з аххілови сухожиллям. Бере участь у згинанні стопи в гомілковостопному суглобі.

Також до групи м'язів гомілки можна віднести подошвенную м'яз (від латинського musculus plantaris), яка починається під стегном і від колінного суглоба, а переходить в довге сухожилля у п'яткової бугра. Варто відзначити, що цей м'яз може бути відсутнім.

Щоб максимально розвинути кожну з перерахованих вище груп м'язів, слід дуже уважно підходити до тренувань, тому у кожної м'язи є свої специфічні особливості і це необхідно враховувати.

Тренінг для м'язів ніг (наприклад, присідання або станова тяга), зрозуміло, надають неслабке вплив на область сідниць, однак, якщо є бажання сформувати красиві сідниці, необхідно спеціалізована тренування.
 Комментарии (0)