М'язи ніг. Детальний опис та способи накачування


Перш, ніж перейти до статті, я хотів би звернути вашу увагу на цей сервіс для спортсменів. Віртуальна качалка - це просто знахідка для новачків. Всі передові тренувальні принципи настільки органічно і грамотно вплетені в тренувальні програми, що я шкодую про те, що такого сервісу не було, коли я сам був новачком.

Одне з найважливіших завдань, якій кожен бодібілдер повинен відводити належну увагу - це розвиток м'язів ніг. Зрозуміло, що загальна м'язова маса ніг залежить від безлічі різних факторів, зокрема, від вроджених даних - у багатьох досить хороша природна мускулатура, а у інших же, навпаки, ноги характерні невеликими обсягами, а тренуванні піддаються того гірше.

В аматорському культуризмі тренінг ніг носить, можна сказати, другорядний характер. Само собою, цьому є свої природні причини. По-перше, слід зазначити, що надто накочені ноги демонстративно зменшують розмір рук і ширину плечового пояса. Лише тому любителям не варто загострювати сильне увагу на ногах. А, по-друге, досить інтенсивне тренування ніг загрожує проблемами з суглобами, оскільки багато вправи можуть послужити причиною руйнування хрящів і хрящової поверхні, особливо, за рахунок використання більших ваг.

Анатомічно м'язи ніг мають поділ на чотири ключові групи:
    сідничні м'язи
    передня група стегон
    задня групи стегон
    м'язи гомілки

Це група трьох парних м'язів сідничної області, а саме - це велика сідничний м'яз, середня і мала сідничний м'яз.

    Велика сідничний м'яз (від латинського gluteus maximus) - це найбільша м'яз з усієї групи сідничних м'язів, вона розташована ближче інших до поверхні. Вона і становить значну частину форми і зовнішнього вигляду сідниць.

Це товста і досить широка маса, нагадує за формою ромб. Від неї і залежить, як сильно виступатимуть сідниці.

Великий розмір цього м'яза - найхарактерніша риса мускульної системи в людині, так як вона тримає тіло.

За своєю структурою велика сідничний м'яз грубоволоконіста, складається з пучків, які розташовані паралельно один одному і разом з'єднані у вузол, але в той же час розділені перегородками з волокон.

Бере початок від задньої частини клубової кістки - розташовує від задньої нижньої частини крижів і трохи збоку від куприка. Волокна йдуть вниз, формують більшу частину м'язи.

При нерухомому положенні в тазі, велика сідничний м'яз напружує стегно, і, звичайно, забезпечує вертикальне положення тіла. А при нерухомому положенні знизу, м'яз таким чином впливає на таз, що підтримує його над стегном - це дуже добре видно, коли людина стоїть на одній нозі. Велика сідничний м'яз дуже впливає на тулуб, утримуючи його у вертикальному положенні, коли після нахилу витягує назад. Це своєрідний «напрягатель» широкої оболонки стегна. Вона робить ногу вкрай стійкою в момент стояння тоді, коли розгинати м'яз знаходиться в розслабленому стані.

    Середня сідничний м'яз (від латинського musculus gluteus medius) - це м'яз, яка відноситься до зовнішніх м'язам таза. Розташована під великий сідничної. За своєю формою нагадує трикутник. Ця м'яз дуже товста, в ній знаходяться два шари пучків - глибокий шар і поверхневий. Пучки розташовані у формі віяла, починаються від клубової кістки. Всі пучки сходяться в одному сухожиллі, яке прикріплено до вершини великого рожна.

До функцій середньої сідничного м'яза відноситься її здатність відводити стегно. Її передні пучки обертають стегно у внутрішню сторону, а задні - зовні. При положенні тіла, коли воно знаходиться в стані опори на одну ногу, середня сідничний м'яз нахиляє таз до себе.

Мала сідничний м'яз (від латинського musculus gluteus minimus) - м'яз, також, як і середня сідничний м'яз, що відноситься до зовнішньої групі тазових м'язів. Вона і за своєю формою нагадує середню, але набагато тонше в діаметрі. По всій площі прикрита також середньої сідничного м'язом. По розташуванню і функціями аналогічна їй же.Комментарии (0)