Пояс для бодібілдингу. Що це і навіщо він потрібен?


Перш, ніж перейти до статті, я хотів би звернути вашу увагу на цей сервіс для спортсменів. Віртуальна качалка - це просто знахідка для новачків. Всі передові тренувальні принципи настільки органічно і грамотно вплетені в тренувальні програми, що я шкодую про те, що такого сервісу не було, коли я сам був новачком.

Кожен спортсмен в бодібілдингу, намагається досягати найбільшого результату, за найменший термін. Суть правильних тренувань увазі собою саме якісне зростання, однак, для якісного зростання, на жаль, доводиться працювати з важкими вагами. У цих випадках травми практично неминучі, завдання спортсмени в цьому випадку вже - забезпечення власної безпеки. У цій статті я розповім про поясі для бодібілдингу, про всіх його плюсах і мінусах.

    Що таке важкоатлетичний пояс, і як він працює?
Важкоатлетичний пояс, він же пояс бодібілдера - це фіксуючий бандаж, створений з метою зберегти здоров'я важкоатлета, при виконанні складних, силових вправ. Механізм дії пояса - простий. При затягуванні пояса в області живота, тіло людини, головним чином, хребетний стовп і міжхребетні диски всередині поперекового відділу отримує додаткову фіксацію і стійкість до деформації. Цей факт почали використовувати давно - і пояс для бодібілдингу дійсно працює!
Цьому простому і в теж час ефективному спортивного спорядження протягом багатьох років, і досі вдається рятувати тисячі життів спортсменів.

Плюси і мінуси пояса.
Про плюси пояса говорити практично не доводиться, тому що це найбільш значимий інструмент, з точки зору безпеки спортсмена в залі. Завдання пояса - запобігання отримання травм під час тренувань.

Ще один плюс пояса це "придушення страху". Так, спортсмен - не робот, це людина, що має цілком розумний страх отримати травму. У більшості випадків люди без пояса не коли не викладаються по максимуму, з поясом ж робиться набагато затишніше. Адже щось в "глибині говорить" - пояс не дасть отримати травму.

    Як б не був хороший пояс для бодібілдингу, у нього є і свої недоліки.

Спочатку хочу відразу опустити недолік з підвищенням нагріву тіла. Пояс складається з товстої тканини, тіло під ним не дихає, це може накладати мінімальні проблеми для осіб зі слабким здоров'ям, в жарку пору року. Однак, як вже зазначалося вище, враховуючи його здатність запобігати травми, і надавати впевненості - це проблема просто блякне перед ними.

Інший більш серйозний недолік пояса - адекватність його використання. Застосовувати пояс постійно не рекомендується. Ясна річ, коли чуєш про такі хороших якостях пояса, хочеться носити його і не знімати. Однак постійне використання пояса для бодібілдингу викликає звикання.

Тіло людини повинно намагатися саме тримати вагу, з яким йде робота, адаптуючись до поясу, м'язи частково атрофуються. В результаті, без пояса людина просто не зможе виконувати якісь силові вправи, або ж їх виконання буде загрожувати явними травмами.

У яких видах спорту потрібно застосовувати пояс, і коли?
Пояс слід застосовувати у всіх видах спорту, що вимагають роботи з важкими вагами. Якщо придивитися, то під цю категорію можуть потрапляти багато видів спорту, наприклад пауерліфтинг, багатоборство, важка атлетика і бодібілдинг. Однак, пояс для бодібілдингу, як вже зазначалося вище, не повинен бути панацей під час всього процесу тренувань. Коли його слід застосовувати, а коли ні - дуже важливе питання. Хочу спробувати пояснити вам актуальність його застосування.

    Ви працюєте на масу, і здатні виконати, наприклад, 15 присідань зі штангою. Як гадаєте, чи варто використовувати пояс?

Ні! У цьому випадку видно, що процес присідання не йде з максимальним напрягом. І хоча, останні 1-2 рази дадуться вам дуже важко - це не виправдовує застосування пояса для бодібілдингу. Хребет в цьому випадку не перевантажений, тому ймовірність від 14 повторень і вище, вже спочатку має на увазі здатність м'язів тримати загальну вагу.

    Ви працюєте на силу, і здатні виконати лише 1-3 повторення. Чи виправдовує це застосування пояси?

Так, у цьому випадку напряг спинного пояса і хребта буде значним. Створюючи граничні навантаження для нього, ви підвищуєте ризик травми.

    Чи означає це, що показник "робота на силу" є запорукою використання пояса?

Не зовсім, робота на силу, дійсно прямий показник застосування пояса для бодібілдингу, однак його застосування актуально і в інших випадках, наприклад, при виконанні нових вправ, а також роботі на рекорд.

Правильне застосування пояса - це варіант підстраховки в ті моменти, коли тіло не підготовлено повністю до виконання вправи. Ідеальним вважається довільне виконання силових вправ (без пояса) в переважній більшості. Чим менше ви використовуєте пояс, тим менше і шанс звикання до нього.

Сьогодні ціна сучасного важкоатлетичного поясу від 700 до 2000000 рублів і вище. На жаль, робити пояси для бодібілдингу в домашніх умовах не рекомендується. У відмінності від рукавичок, пояси повинні бути ідеально міцними і правильно сконфігурованими. Найменша помилка може стояти вам серйозною травмою.

Хочемо представити Вашій увазі зовсім нову книгу, яка не має аналогів - «Енциклопедія спортивного харчування», відомості для даної книги активно збиралися протягом 7 років.

Відзначимо, що дана книга спочатку була продумана як керівництво для тренерів і дані, які є в книзі, мають строго професійний характер.

Однак зараз у кожного є можливість вивчити повну версію «Енциклопедії спортивного харчування» і отримати шанс відчувати себе тренером і стати експертом зі спортивного харчування.

Посібник допоможе вам дізнатися як людині, який почав займатися бодібілдінгом недавно, правильно зорієнтуватися і вибрати ті продукти, які йому необхідні, де можна придбати якісне і недороге харчування, які добавки марні і багато іншого.Комментарии (0)